Як швидко перевірити технічний стан сайту?

Самостійно здійснити базовий технічний аудит сайту не завжди можливо. Але швидко зрозуміти, які є проблеми і що необхідно виправити для підвищення ефективності ресурсу, можна без залучення фахівців.

Технічні помилки на сайті — серйозна перешкода на шляху до ТОПу. Вони заважають користувачам і пошуковим системам, негативно впливають на ранжування та індексацію сторінок.

Коли потрібна перевірка технічного стану сайту?

Перевірка технічного стану сайту — багаторазовий захід. Протягом життєвого циклу ресурсу робити це потрібно регулярно.

Технічний аудит сайту здійснюють, коли:

 • готується запуск нового проєкту;
 • заходи з просування не дають результату;
 • впали позиції у пошуку;
 • потрібен аудит роботи співробітників, що відповідають за сайт.

Насамперед потрібно розуміти, що технічні помилки є практично на будь-якому сайті. Технічні недоліки, як правило, з’являються і поступово накопичуються в процесі доопрацювання, додавання функціоналу, сервісів, змін контенту. Вони позначаються на ранжуванні, навіть якщо заходи з просування виконуються правильно.

Google періодично змінює вимоги до сайтів. Пошуковик викладає рекомендації та інструкції для вебмайстрів. Перевірити, наскільки сайт відповідає вимогам, які критичні помилки необхідно оперативно виправити, можна самостійно за допомогою безкоштовних загальнодоступних інструментів.

Чек-лист перевірки технічного стану сайту

Повноцінний технічний аудит сайту складно провести без відповідних знань і навичок. Однак за допомогою базової перевірки можна швидко знайти слабкі місця й скласти план їхнього усунення.

Рекомендуємо перевірити:

 • швидкість завантаження сторінки;
 • помилки оптимізації: дублі сторінок і контенту, неправильне налаштування редиректів, биті посилання;
 • правильність URL;
 • відсутність «дзеркал» і доступність сторінок за різними адресами;
 • наявність файлів sitemap і robots.txt;
 • використання протоколу https;
 • валідність коду;
 • коректність мобільної версії.

Розглянемо пункти чек-листа докладніше.

Перевірка швидкості завантаження

Через низьку швидкість завантаження сайт втрачає трафік. Значення мають секунди. Крім того, швидкість є одним із ключових чинників ранжування пошуковими системами.

Якщо під час перевірки на сервісах на кшталт PageSpeed Insights бачимо такий результат, як на картинці нижче, це привід для занепокоєння.

Сервіс перевіряє і десктопну, і мобільну версії сайту.

Для перевірки швидкості можна також використовувати сервіси Netpeak Spider і Pingdom.

Помилки оптимізації

Для пошуку помилок оптимізації застосовуються краулери Netpeak Spider, Screaming Frog, WebSite Auditor.

Базову перевірку на зазначених сервісах можна провести безкоштовно. Вони знаходять:

 • биті посилання;
 • дублювання контенту;
 • помилки метаданих.

Перевірка URL

Посилання сторінок сайту повинні бути записані в форматі ЧПУ — це допоможе під час ранжування. Зрозумілий урл відбиває зміст сторінки і добре сприймається користувачами. А якщо він містить ключові слова та складений без помилок, це допоможе ранжуватися в пошуку.

Помилками вважається наявність в URL:

 • нижніх підкреслень;
 • прописних літер;
 • пробілів;
 • кириличних символів;
 • параметрів індексованого посилання.

На сайті мають бути файли robots.txt і sitemap. Robots.txt міститься в кореневій директорії на сервері та разом зі sitemap показує пошуковим роботам, які сторінки на сайті пріоритетні для індексації. Наявність цих файлів має значення під час ранжування, але досі не на всіх сайтах вони є.

Перевірте, чи є вони на вашому ресурсі. Robots.txt ви зможете знайти за адресою https://site.com/robots.txt, де site.com — адреса вашого сайту.

З sitemap може бути складніше. Його адресу потрібно вказувати в robots.txt, але роблять це не завжди. Можна спробувати знайти карту сайту, вказавши в адресному рядку браузера одну з команд:

 • https://site.com/sitemap;
 • https://site.com/sitemap.xml;
 • https://site.com/sitemap_index.xml.

Повна інформація про robots.txt і sitemap, а також про те, наскільки правильно вони складені, доступна в Google Search Console.

Відсутність «дзеркал» і доступність сторінок за різними адресами

Якщо сайт або його окремі сторінки доступні за різними адресами, пошукова система сприймає їх як різні ресурси.

Перевірити наявність «дзеркал» сайту можна за допомогою команд:

 • https://site.com/;
 • https://site.com/;
 • https://www.site.com/;
 • https://www.site.com/.

При вказівці будь-якої з них в адресному рядку браузера має завантажуватися одна й та сама сторінка.

Протокол https

Усі сайти, що працюють без протоколу https, Google вважає небезпечними. Чи використовується протокол сайтом, ви побачите в адресному рядку браузера.

Перевірка валідності коду

Для перевірки правильності програмного коду використовується сервіс W3C. У нього можна просто завантажити URL, і він покаже помилки в коді. Незначні недоліки є на будь-якому сайті, але велика їхня кількість свідчить про необхідність втручання програміста.

Коректна мобільна версія

Багато користувачів переглядають сторінки тільки з мобільних пристроїв, тому сайту необхідна коректна мобільна версія. Перевірити, як сприймається ваш проєкт мобільними користувачами, допоможе сервіс Google Mobile-Friendly Test.

Висновки

Зазначені заходи можна виконати самостійно і швидко перевірити технічний стан сайту. Проте в разі серйозних проблем повний технічний аудит сайту і виправлення помилок краще довірити фахівцям. Це вимагає часу, але дасть більш повну і точну інформацію, дасть змогу знайти помилки і виявити причини їхнього виникнення. Від цього залежатиме подальший план дій.

Самі по собі роботи з технічної оптимізації не підвищують релевантності відповіді сторінки на запит користувача, але вони усувають перешкоди, що заважають вийти в ТОП.

Сервіси для перевірки технічного стану сайту

Застосунок Інструменти Формат Умови використання
Netpeak Spider – швидкість завантаження;– коди відповіді сервера;– перевіряє title, meta description, заголовки H1, редиректи Десктоп Безкоштовна версія базового функціоналу
Screaming Frog – знаходить биті посилання, помилки, редиректи;– перевіряє правильність оформлення URL;– аналізує зображення Десктоп Безкоштовна версія базового функціоналу
PageSpeed Insights – тестує швидкість завантаження сайту для десктопу і мобільних пристроїв Онлайн Безкоштовно
SEO Site Checkup – перевіряє сайт за основними технічними параметрами Онлайн Безкоштовна версія базового функціоналу
Google Mobile-Friendly Test – перевіряє зручність сторінок сайту для користувачів мобільних пристроїв Онлайн Безкоштовно
W3C – валідація коду; Онлайн Безкоштовно
WebSite Auditor – перевіряє биті посилання, картинки;– знаходить дублі контенту;– оцінює адаптованість до мобільних пристроїв;– знаходить помилки коду Десктоп Безкоштовно
Pingdom – тест швидкості завантаження Онлайн Безкоштовний період 14 днів

 

  Хочу залишити заявку